Hasan Erbay.

TIBBİYELİ MUHARREM


 • Yayınevi:Karina Yayınevi / Serencam Yayınevi

  Medya Cinsi:Ciltsiz

  Hamur Tipi:2. Hamur

  Sayfa Sayısı:136

 • Ebat:13 x 21

  İlk Baskı Yılı:2017 / 2019

  Baskı Sayısı:1. Basım

  ISBN:1. Basım

Türk edebiyatında doktorların kaleme aldığı bazı anı kitapları olsa da benim aradığım, hayalini kurduğum ve yapmak istediğim şey farklıydı: Tıp öyküleri yazmak.

Tıp ve sağlık ortamını bilmeden, oraların kokusunu, çilesini ve umudunu solumadan, sıra sıra dizilmiş kalın tıp kitaplarının dibinde sabahlamadan ya da acı çeken hastaların nefesini, minnetini ve sabrını hissetmeden bu alanla alâkalı edebi eserler verebilmek elbette zor bir iştir. Türk edebiyatında, tıp alanında sayıca nispeten az eser olmasının en makul gerekçesi de budur sanıyorum.
Daha iyi bir sağlık ortamı için kafa yoran, bizzat görev yaptığı sağlık alanına eleştirel bakabildiğini düşünen ve tıp eğitimiyle de ilgilenen bir öykücü olarak, bir alan tanımlamayı ve bu yeni alanda eserler vermeyi hayal ettim. Bu kitap, geleneğe yeni bir ilmek eklemek hayalinin ilk ürünüdür.
Tıbbı, insanları ve sağlık uğraşlarının evrenini kurgu öykülerle anlatan bu eserin; edebiyatımıza, tıp camiasına ve ömürlerini tıbbı öğrenmek, uygulamak ve belki de tıbba katlanmak zorunda geçiren herkese farklı bir perde aralamasını dilerim…
 
(Tanıtım Bülteninden)

İletişim


hasan.erbay@yahoo.com